Moje budoucnost

Josef Švejda - www.svejdovavemena.czMojí budoucnost bych si představoval tak, že bych se chtěl celý svůj život věnovat zemědělství.
Od té doby, co vypomáhám na statku v sousední vesnici mě zemědělství ještě více zajímá. Je to především díky tomu, že jsem více ve styku se zvířaty. Asi proto mě baví práce kolem nich. Díky tomu jsem si také vybral SzeŠ v Písku, kterou bych chtěl úspěšné dokončit a poté jít na vysokou školu. Tyto školy bych chtěl mít především pro znalosti, které tam získám, abych je později mohl využit na obhospodařování farmy, kterou si vybuduji sám nebo na zavedené farmě koupené od družstva či soukromníka. U této farmy bych si představoval mít svůj rodinný domek, kde bych žil se svou rodinou.

Na své farmě bych chtěl mít kolem 200 dojných krav+ jalovice pro obnovu stáda a výkrm býků na jatka. Obdělávat kolem 600 – 1000 ha. A mít vlastní malou mlékárnu na zpracování mléka. Také přemýšlím o prodeji stařeného (vyzrálého) hovězího masa z domácí porážky.
Svojí farmu bych chtěl zdokonalovat, aby přinášela co největší zisk, za který by se dalo nakupovat další stroje, pozemky a budovy.
Budu se snažit dosáhnout tohoto cíle, abych byl v životě spokojen.

Autor: Josef Švejda

Bloger o chovu hospodářských zvířat.

Jeden komentář u “Moje budoucnost”

  1. Troufnu si říci, že tě dobře znám. Znám tvé chování, tvoje nápady, tvoje zapálení pro věci které si přeješ. Viděla jsem i to jak strašně si šikovný, pracovitý a jak si se vším dokážeš poradit. Lidé, kteří tě znají to o tobě už dávno vědí. Ta druhá polovička, která tě bude moci poznat a vidět jaký člověk vlastně jsi, bude určitě zaskočená tím co všechno dokážeš. Věřím, že nikdy nikoho nezklameš svou pracovitostí a dovedností. Proto ti chci popřát ať se ti vše co si přeješ zadaří. My kteří tě známe ti věříme.
    Hlavně si věř ty sám a nikdy nepřestávej s tím co tě dělá tak šťastným a co tě naplňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *